Harjumaal avaldas 18 000 majapidamist soovi liituda ülikiire internetiga. Sügisel alustatakse võrgu planeerimistöödega, kevadel ehitusega ning suveks on esimesed õnnelikud majapidamised valguskaabli otsas ning kasutavad teenust.

“Prognoosisime avaldusi kusagil 15 000-20 000 kanti ning sinna see ka jäi,” lausus valguskaabli väljaehitamist vedav DigiMaa projektijuht Olav Harjo.

Harjumaa projekt on suurem kui Pärnumaal, kus saadi üle 7000 avalduse. “Harjumaal on maju selles piirkonnas umbes 35 000 ning avaldusi 18 000, see on suhteliselt hea tulemus,” lisas ta. Harjo usub, et kui ehituseks läheb ja kopp on juba maas, siis tuleb liitujaid veel juurdegi. “Arvame, et 20 000 tuleb kindlasti ära,” on ta optimistlik.

Harjo sõnul on küsimus nüüd selles, et mitu aastat valguskaabli ehitamine aega võtab. “Selge on see, et ühe aastaga seda valmis ei ehita. Me räägime ikkagi väga suurest hulgast majadest ning valguskaablit tuleb ehitada umbes 5000-6000 kilomeetrit.” Ta lisas, et kui hästi läheb, siis ehitustööd algavad järgmise aasta kevadel.

Loe edasi Geenius.ee portaalist (link).

Autor: Katre Pilvinski

Share This