DigiMaa planeerib kohalike omavalitsuste algatusel ja riigi osalisel toel, rajada Harjumaale kiiret internetiühendust võimaldav valguskaablivõrk. DigiMaa on tegutsenud kaks kuud ja üle maakonna on esitatud juba 10 000 sooviavaldust võrguga liitumiseks.

Kvaliteetsest interneti püsiühendusest saab kasu iga Harjumaa elanik ja ettevõtja. Paneme kirja viis peamist põhjust, miks inimesed soovivad DigiMaa ühendust:

Vabadus valida teenusepakkuja

DigiMaa valguskaablivõrk hakkab kuuluma omavalitsustele ning kõik teenusepakkujad (Telia, Starman, Tele2 jt) saavad seda võrdselt kasutada. Tänu sellele saab iga tarbija valida endale sobiva teenusepakkuja ja -paketi ning soovi korral teenusepakkujat vahetada. See tähendab suuremat teenuste valikut ja paremaid hindu.

Piiramatu läbilaskevõime

DigiMaa ühendab majad valguskaablivõrku. Valguskaabli läbilaskevõime on praktiliselt piiramatu. Tänu sellele saab läbi DigiMaa ühenduse kasutada kõige kiiremaid internetipakette, mida teenusepakkujad on võimelised pakkuma nii täna kui tulevikus.

Kvaliteetne ühendus

DigiMaa võrgus saab iga tarbija endale personaalse ühenduse. See tähendab, et DigiMaa ühenduse kasutaja ei sõltu teistest samaaegsetest ühenduse kasutajatest, vaid saab alati selle kiiruse, mida teenusepakkuja talle lubas. Kuna tegemist on valguskaabliga, siis ei mõjuta ühenduse kvaliteeti kaugus võrgusõlmest, ilmastikutingimused ega muud keskkonna tegurid. DigiMaa ühendus on sünkroonne, see tähendab, et info saab liikuda mõlemas suunas sama kiirusega. DigiMaa ühendus on alati stabiilne ja võimaldab ka kõige nõudlikumate teenuste kasutamist.

Tulevikukindel

DigiMaa valguskaabliühendus rajatakse kestma aastakümneid. DigiMaa ühendus ei vanane moraalselt ning selle läbilaskevõimest ja kvaliteedist piisab kõikide teenuste jaoks ka aastakümnete pärast. Seepärast on DigiMaa valguskaabliühendus kindel investeering, mis tõstab kinnisvara väärtust.

Praegu soodsaim võimalus

DigiMaa võrguga liitumine on kõigile kohe alguses liitunutele soodne, kuna võrgu rajamist toetab esimesel kahel aastal riik. Samuti teeb võrgu rajamise soodsamaks see, et korraga ehitatakse ühendused paljudele soovijatele. Hilisemad liitujad maksavad liitumistasu vastavalt tegelikele kuludele.

Tänu DigiMaa ühendusele saab tarbija valida paljude teenusepakkujate valikust endale sobivaima terviklahenduse (internet, televisioon, telefon jms) ühe paketiga. See on soodsam, kui praegu neid erinevatelt teenusepakkujatelt eraldi ostes.

***

Teema on oluline paljude jaoks ja võrgu planeerimine algab juba augustis 2017. a. Selleks ajaks ootame kõigi soovijate avaldusi võrguga liitumiseks. Liitumise ühekordne tasu on umbes 300 €.

Kui oled veendunud, et Sul on valguskaabliühendusest kasu, siis lase see endale majja tuua. DigiMaa ühenduse saamiseks täida sooviavaldus veebilehel (link).

 

Share This